בדיקת רטיבות

בדיקת רטיבות – חלל דירתכם לח במיוחד? מזהים נזילה מהקיר, מהתקרה או מהרצפה? אל תהססו להיעזר בסיועו של אינסטלטור מקצועי!

אנשים רבים נוטים לזלזל ברטיבות קלה בקירות דירתם ולכן חשוב שתכירו את כל הפגיעות שעלולות להיגרם כתוצאה מחלחול נוזלים לפנים קירות הבניין. אך לפני שניגע בנזקים העמוקים שעלולים להיגרם לדירתכם בפרט ולבניין כולו בכלל, אספנו עבורכם את כל הגורמים השכיחים ביותר לבעיות רטיבות. הסיבות השכיחות ביותר לרטיבות בקירות הדירה בפרט או הבניין בכלל הן: חדירתם של מי הגשמים או נזילה ממערכות צנרת חבויות. כידוע, כל גג נדרש לשירותי איטום גגות מידי כמה שנים על מנת לוודא שמי הגשמים המצטברים על הגג, לא יצליחו לעשות את דרכם אל פנים קירות הבניין. עבודות איטום אלה מאפשרות לבניין ליהנות מהגנה מלאה מפני כל תנאי מזג האוויר, לרבות את השמש היוקדת בימי הקיץ החמים. אך מעבר לאיטום גגות, ישנה אפשרות נוספת וחיונית לא פחות של איטום קירות חיצוניים לבניין. בניינים רבים בישראל עומדים בפני כל תנאי מזג האוויר ללא איטום קירות חיצוניים מה שמאפשר למי הגשמים לחלחל אל פנים קירות הבניין ולשמש היוקדת לגרום להתפוררות מהירה של חומרי הבניה. מי הגשמים שמחלחלים לפנים קירות הבניין גורמים לנשירת אריחים, בלאי מהיר של הבניין, פגיעה בנראותו החיצונית וגרוע מכל, לפגיעה בבטיחות הבניין.

חדירת מים לפנים הקירות – עלול לגרום לערעור יציבותו ובטיחותו של הבניין כולו!

מים המחלחלים לקירות הבניין מגיעים אט אט לבסיסיו ופוגעים בעמידותו ויציבותו לאורך שנים. אם לא די בכך, בדרכם של מי הגשמים לבסיסי הבניין הם יפגשו לא מעט דירות מגורים ויגרמו ללחות תמידית או אף רטיבות של ממש. הסיבה השניה בגינה רבים סובלים מלחות תמידית או רטיבות של ממש היא התפוצצות צנרת פנימית. כל דירות המגורים בישראל כוללות תשתיות חשמל ואינסטלציה בפנים הקירות. כאשר ישנה נזילה ממערכות צנרת פנימיות הממוקמות בתוך הקירות, המים מחלחלים ישירות לקירות וגורמים לנזקים אדירים. אז אם גם אתם לא מקפידים לאטום את הקירות החיצוניים של הבניין שלכם מידי כמה שנים או מתמודדים עם רטיבות בקירות דירתכם, אל לכם להסס, הזעיקו בדיקת רטיבות ואינסטלטור מקצועי שיטפל בבעיה. בעזרת בדיקת רטיבות מתקדמת האינסטלטור שלכם ידע לטפל בבעיה על הצד הטוב ביותר ולמנוע נזקים רבים מהדירה בפרט ומהבניין בכלל.

כך היו מאתרים נזילות ממערכות אינסטלציה חבויות עד לפני מספר שנים בודדות – הכירו את השיטה הישנה

הליך איתור רטיבות עבר לא מעט שינויים בשנים האחרונות. עד לפני מספר שנים הליך איתור רטיבות הנובעת מנזילות במערכות צנרת פנימיות חייב כל אינסטלטור לפתוח חלקים נרחבים מקירות הדירה באזור הרטיבות ולנסות להתחקות אחר מקור הנזילה. אפשרות זו הצריכה מהאינסטלטור זמן רב ולא מעט מאמץ, מה שכמובן הצריך מלקוחות רבים לשלם לא מעט כסף. מעבר לזמן, למאמץ ולתשלום המנופח, הליך איתור נזילות בשיטה זו לא תמיד הצליח לאתר את הנזילות כולן, מה שלא אחת גרם לפגייה נרחבת בחלל הדירה, תיקון חלקי של הנזילה וסגירת כל הקירות לשווא. הרטיבות החלקית אט אט תגרום אף היא ללחות ואף לנזילות מקירות הדירה מה שיחייב את האינסטלטור לחזור על כל עבודתו בשביל לחפש את הנזילה הנוספת. מסיבה זו חלו לא מעט שיפורים בשיטות בדיקת רטיבות. כיום ישנן אפשרויות רבות לזיהוי מדויק של מקור הנזילה ללא כל צורך בפגיעה בקירות הדירה. למרות שמערכות הצנרת חבויות וממוקמות בפנים הקירות, בעזרת בדיקת רטיבות מתקדמת ניתן להצביע על הנקודה המדויקת ממנה נובעת הנזילה, כך שהאינסטלטור יידרש לפתוח את הקיר באופן מאוד נקודתי בשביל להתגבר על הבעיה.

השיטה החדשה – מערכת גז מתקדמת שתסייע לאינסטלטור שלכם להצביע על מקור הנזילה ללא צורך בחשיפת הצנרת

השיטה הראשונה לבדיקת רטיבות מדויקת נעשית בעזרת מערכת גז מתקדמת. מערכת גז מתקדמת יודעת להשלים הליך איתור רטיבות בקיר או רטיבות ברצפה תוך מספר דקות וללא כל בעיה. אז איך זה עובד אתם שואלים. מערכת גז טבעי מזרימה גז למערכת האינסטלציה הרלוונטית כך שהגז מתפזר באופן שווה בצנרת כולה. חשוב להדגיש שהגז הטבעי ידידותי לסביבה ואינו מסכן את הגרים בדירה. בעזרת מערכת חיצונית מתקדמת ניתן לזהות כמות שווה של גז בכל מערכת האינסטלציה פרט לנקודה אחת בה ריכוז הגז גבוה בהרבה, נקודת הנזילה. הליך איתור רטיבות בקיר או איתור רטיבות ברצפה בעזרת שיטה זו חוסך מאינסטלטורים רבים את הצורך לפתוח קירות רבים, לחפש את מקור הנזילה, להתגבר עליה ולהשלים את סגירת הקירות. כמובן שגם עבור כל הגרים בדירה אפשרות זו כוללת לא מעט יתרונות כאשר הבולט ביותר הוא חיסכון של התמודדות עם פגיעה נרחבת בקירות דירתם. 

מצלמה תרמית וגלאי לחות רגיש – שיטות נוספות לאיתור מדויק של מקור הנזילה

השיטה השנייה של בדיקת רטיבות בעזרתה אינסטלטורים רבים מצליחים להשלים הליך איתור נזילות בקירות, ברצפה או בתקרה כוללת מצלמה תרמית מתקדמת. מערכת זו הכוללת מצלמה תרמית יודעת להצביע על המיקום המדויק של מקור הנזילה בעזרת השוואת טמפרטורה. בדומה למערכת הגז, גם מערכת זו כוללת יתרונות רבים ואפשרות להצביע על נקודה מדויקת של מקור הנזילה ללא כל צורך בפתיחת הקירות. אז אם גם אתם מזהים בדירתכם לחות תמידית, רטיבות או נזילה, אל תהססו והזעיקו אינסטלטור מקצועי המגיע מצויד עם מערכת גז או מערגת מצלמה תרמית לזיהוי ממוקד ומהיר של הנזילה. השיטה השלישית והאחרונה של בדיקת רטיבות נעשית בעזרת גלאי לחות רגיש במיוחד. גלאי לחות רגיש במיוחד יודע להצביע על הנקודה הרטובה ביותר בקיר, מה שבמרבית המקרים מעיד על מקור הנזילה. אפשרות זו של בדיקת רטיבות נחשבת לפשוטה ביותר ואינה כוללת מערכות מתקדמות כמו במערכת הגז או במערכת המצלמה התרמית. כך או כך, בעזרת המערכות המתקדמות הללו תוכלו ליהנות מזיהוי מהיר ומדוייק של מקור הנזילה, לחסוך לא מעט פגיעות בקירות דירתכם ולא מעט כסף עבור שירות מהיר וקל הרבה יותר.

העובש ופגיעתו הנרחבת בחלל הדירה שלכם – הרבה מעבר לחוסר אסתטיקה בלבד

חשוב להבין שמעבר לפגיעות הרבות בקירות הבניין שצוינו מעלה, רטיבות פנימית עלולה לגרום להופעת העובש בדירתכם. בדיקת רטיבות מקצועית תסייע לכם להקטין את הסיכויים להופעת העובש שהרבה מעבר להיותו לא אסתטי במיוחד, הוא גורם גם לריחות לא נעימים באופן תמידי, תחושת מחנק ופגיעה קשה באיכות האוויר בדירה. מעבר לכך, העובש נוטה להתפשט לחללים שונים ועתיד לפגוע גם בלא מעט פרטי ריהוט העשויים מעץ, MDF או סיבית. במקרים חריגים העובש יכול להגיע גם למזגנים ולהרוס אותם. כלל הפגיעות החמורות הללו של העובש מספיקות בכדי שלא תהססו ותזעיקו אינסטלטור מקצועי שידע להשלים את הליך איתור נזילות בעזרת בדיקת רטיבות מהירה, יעילה ומתקדמת. אם לא די בכלל הפגיעות הללו, חשוב לדעת כי בניינים שאינם אטומים כראוי מתחממים מאוד בעונת הקיץ ומתקררים מאוד בעונת החורף. אינסטלטור מקצועי ומיומן ידע לחסוך מכם את כלל התופעות הללו ולהבטיח התמודדות מיטבית עם כל נזילה ומיגון מלא לבניין כולו מפני כל תנאי מזג האוויר.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן