צילום צנרת – הדרך לשמור על תקינות הצנרת

drop 15

אנחנו מתייחסים אל צנרת ביתנו באופן מובן מאליו, איננו עוצרים ומשתאים לנוכח המים הזורמים ממקום למקום ומגיעים היישר אל הברז בביתנו אחרי מסע ארוך בצינורות בגדלים שונים – עד אשר… עד אשר ישנה תקלה. תקלה בצנרת יכולה להתרחש משלל סיבות כאשר המוכרות לנו ביותר הן נזילות וסתימות כמובן. על אף הבעיות הללו שיכולות להביא לצרות מאוד גדולות בחיי היום יום שלנו אם לא נטפל בהם בזמן, לא תמיד אנחנו יכולים לשים לב לכך שאותן בעיות קיימות – שכן, נזילות רבות הינן סמויות מהעין וסתימות… אנשים רבים נוהגים לבטל את נוכחותה של סתימה על ידי שימוש בפומפה מפעם לפעם. אך יש להבין, סתימה אשר חוזרת על עצמה פעם אחר פעם, מעידה על בעיה עמוקה יותר בצנרת שמצריכה בדיקת צנרת. בדיקה נאותה ומעמיקה של מערכת האינסטלציה ניתן לבצע על ידי צילום צנרת שנעשה על ידי אנשי מקצוע מתחום האינסטלציה. חברת איתור נזילות מבצעת צילום צנרת על ידי ציוד מקצועי ובתוך זמן קצר ניתן לבצע איתור נזילות מעמיק ולמצוא בעיות בצנרת שניתן לפתור בקלות.

מתי המצב מעיד כי יש צורך לעשות צילום צנרת?

צילום צנרת נועד בעיקר עבור איתור נזילות או סתימות, אך ישנם מקרים אחרים בהם גם ישנו צורך בכך. אתם זקוקים לשירות של איתור נזילה בצנרת כאשר מתעורר חשד שאכן קיימת נזילה במערכת האינסטלציה ואינכם יכולים לאבחן את מיקומה המדויק ללא ציוד לאיתור נזילות. בנוסף כאשר מדובר בביצוע איתור נזילות בצנרת תת קרקעית, השימוש בצילום הוא הכרחי.

צילום צנרת איתור נזילות
איתור נזילה בצנרת איתור נזילות

איתור נזילה בצנרת – הדרך המהירה ביותר

כאמור, הדרך היעילה ביותר עבור איתור נזילה בצנרת הינה על ידי צילום צנרת בעזרת שירותיו של אינסטלטור המתמחה בכך. כמובן אדם אשר מתמחה באיתור נזילות מים יכול לאתר את מיקומה המוערך של הנזילה גם מתוך ניסיון אישי ורב בתחום ולאו דווקא על ידי שימוש בציוד מיוחד, אך בכדי לדייק יש צורך בצילום ובמכשור מיוחד לאיתור הנזילה.

מה נדרש מבחינת ציוד לאיתור נזילות מאיש מקצוע?

כאשר אתם מזמינים אדם אשר מתמחה במערכות אינסטלציה שיבצע עבורכם איתור של נזילה בצנרת, ובמיוחד כאשר מדובר בנזילה סמויה מהעין, יש צורך באיש מקצוע אשר מחזיק ברשותו ציוד לאיתור נזילות וצילום תרמי שבעזרתו ניתן לבצע את הפעולה במהירות וביעילות. צילום צנרת מבצעים על ידי שימוש במצלמות מיוחדות שניתן להחדירן אל חור הביוב במידת הצורך או אף לסרוק באמצעותן שטחים נרחבים מעל פני השטח ודרך ניתוח הנתונים הנחשפים ניתן לאבחן ולהבין בדיוק היכן ממוקמת הנזילה ולשאוף להגיע אליה בדרך הנקייה והיעילה ביותר וללא גרימת נזק לקירות ולרצפות כאשר אין בהכרח צורך בכך.

איתור נזילות מאיש מקצוע איתור נזילות
איתור נזילות בצנרת תת קרקעית איתור נזילות

איתור נזילות בצנרת תת קרקעית

במקרה בו אנחנו מעוניינים לבצע איתור נזילות במצלמה טרמית בצנרת תת קרקעית – לאתר את מיקומה של הנזילה אף חשוב יותר, זאת מכיוון שככל שיותר נדייק במיקומה של הנזילה כך הנזק אשר יגרם לרצפות שנצטרך להוציא בכדי להגיע למיקום הנזילה יהיה קל יותר. תארו לכם מצב בו ישנה נזילה ויש צורך להוציא את כל הריצוף בכדי לאתר אותה – מצב כזה הוא נזק כלכלי עצום, לכן נהוג להשתמש כיום בציוד מיוחד ולבצע צילום צנרת על ידי אמצעים טכנולוגים מתקדמים. חברת איתור נזילות תשמח לעמוד לשירות לקוחותיה בכל מקרה בו מתעורר חדש לנזילה סמויה מהעין.

שאלות ותשובות

איתור נזילה על ידי איש מקצוע מתחום האינסטלציה, אשר ברשותו הציוד המתאים לכך יכול לקבל בין מספר דקות לזמן מעט ממושך יותר – תלוי באזור בו הנזילה ממוקדת ועד כמה הוא סמוי מהעין. איתור של נזילה על ידי אינסטלטור העוסק באיתור נזילות במקרים בהם הנזילה סמויה הוא חשוב מאוד ומונע נזק מצטבר.

איתור נזילות במיקרים בהם הנזילה מאוד גלויה אפשר בהחלט לבצע לבד או בעזרת איש מקצוע שינחה אתכם בטלפון, יחד עם זאת, לעתים בכדי לאתר נזילה יש צורך בשימוש במצלמות תרמיות לצילום צנרת לאיתור נזילות, שכמובן ממש לא משתלם לרכוש מצלמות לצילום צנרת באופן עצמאי וכדאי להשאיר את העיסוק בהן לאנשי מקצוע בעלי ניסיון ומיומנות הנדרשים לכך.

השימוש הנפוץ כיום והמתקדם ביותר לאיתור נזילות במערכת האינסטלציה הוא צילום צנרת במצלמה תרמית שיכולה להעביר על גבי מסך נתונים רבים על כל מה שמתחולל מתחת לפני השטח ולמצוא את מוקד הנזילה במדויק.

רטיבות בקריות יכולה להיגרם ממגוון סיבות, כאשר אחת מהן היא אכן נזילה. נזילה אשר גורמת לקירות להעלות עובש, לעתים מאתגרת לאיתור. במידה ומתעורר בכם חשד כי ישנה נזילה מאחד הצינורות במערכת האינסטלציה אשר גורמת לעובש בקירות, הזמינו באפן מיידי איש מקצוע שיאתר עבורכם את מוקד הנזילה במהירות ויתקנה. ככל שיחלוף הזמן, הנזק לקירות יהיה גדול יותר וקשה יותר לתיקון.

גם אנשי מקצוע מתחום האינסטלציה אשר מיומנים בעבודתם ובעלי ניסיון של שנים, לא יכולים לדעת מה מתחולל מתחת לפני השטח ללא ציוד נלווה לעבודתם. כיום, נהוג להשחיל מצלמות ביוב משוכללות מאוד אשר מסוגלות לאתר בעיות במערכת האינסטלציה בתוך דקות על ידי צילום צנרת. חשוב לבצע צילומים כאלו בעת רכישת בית חדש, בעת מעבר לבית חדש או כאשר מתעוררת בעיה במערכת האינסטלציה שאיננה חשופה לעין האנושית. מצלמות ביוב וצילום צנרת יכולים כיום להעביר תמונה מאוד ברורה על המתרחש מתחת לפני השטח.