צילום תרמי – הדרך היעילה ביותר לאיתור נזילות

drop 15

נזילת מים בבית היא אחד האירועים הפחות נעימים שעלולים להתרחש בבית. כמובן, שככל שנאתר את הנזילה מהר יותר כך הנזק שעלול להיגרם יהיה מזערי יותר, ובמקרים מסוימים במקרים בהם מאתרים נזילה מייד כאשר מתחילה – נמנע נזק לחלוטין. אחת הדרכים היעילות ביותר שאיתה עובדים אנשי מקצוע לאיתור נזילות היא צילום תרמי. צילום הוא הדרך המתקדמת ביותר והמהירה ביותר לאיתור נזילות. בעזרת הצילום אנשי מקצוע מתחום האינסטלציה, יכולים לראות את תמונת המצב לאורך כל מערכת האינסטלציה בדיוק מאוד גדול, ועל פי הנתונים ניתן לפעול ולתקן את הבעיה באופן נקודתי. חברת איתור נזילות היא חברת אינסטלציה אשר מתמחה בתחום של איתור נזילות על ידי צילום תרמי.

כל מקרה לגופו – המקרים בהם כדאי לפנות לשירות צילום תרמי

נזילה איננה תמיד גלויה לעיננו ולעתים בכדי להבין מה המיקום המדויק שלה, יש לנו צורך להיעזר בציוד מיוחד שנועד לאתר נזילות. אנשי מקצוע מתחום האינסטלציה המתמחים במתן שירות של איתור נזילות, עובדים עם מצלמה לאיתור נזילות מים. המצלמה עובדת בטכנולוגית אינפרא אדום ומציגה על גבי מסך נתונים שונים לגבי ההתרחשות מתחת לפני השטח – טמפרטורה, רמת זיהום ועוד. צילום תרמי לאיתור נזילות זו בהחלט הדרך היעילה ביותר והמהירה ביותר להבין את פני הבעיה ואת המיקוד של הנזילה ומיקומה. ישנם סוגים שונים של מצלמה תרמית לגילוי נזילות – כאשר לחלקן פונקציות רבות הכוללות גם בדיקות של רמת הזיהום בחלל החדר ועוד. פניה לאינסטלטור מתחום של איתור נזילות מצריכה שיהיו בידיו האמצעים הנדרשים לגילוי מהיר של הנזילה בעזרת צילום תרמי וכמובן אסטרטגיה לפתרון מועיל ויעיל.

צילום תרמי איתור נזילות
צילום תרמי לאיתור נזילות איתור נזילות

צילום תרמי לאיתור נזילות על ידי איש מקצוע

כיום, כל אדם, גם אם אינו איש מקצוע יכול לרכוש מצלמה תרמית ולגלות את הנזילה בעצמו, כמובן שיש צורך בפיענוח של מה שרואים בתמונה וזאת רק אנשי מקצוע יכולים לבצע. כמובן שמומלץ לבצע צילום תרמי לאיתור נזילות רק על ידי אינסטלטור מוסמך אשר מתמחה בתחום של צילום תרמי, כמו כן, מצלמה תרמית שכזו היא ציוד יקר ערך ולא משתלם לרכשו באופן עצמאי בכל מקרה.

מצלמה לאיתור נזילות מים – איך זה עובד?

צילום תרמי על ידי מצלמה לאיתור נזילות מים, מתבצע על ידי מצלמה ששולחת גלי אינפרא אדום ושולחת מידע על טמפרטורה, רמת זיהום ועוד ממצאים שונים. על פי הנתונים שמתקבלים מצילום קווי ביוב, איש מקצוע יוכל לדעת אם ישנם מים במיקומים שונים ומהיכן הם נובעים. כידוע, מים עומדים עלולים לגרום לעובש בקירות ולשחיקה של רצפות וחשוב לפתור זאת בהקדם האפשרי. על ידי איתור הנזילה במצלמה תרמית ניתן לפתור את הבעיה במהירות ולמנוע נזק אפשרי.

מצלמה לאיתור נזילות מים איתור נזילות
מצלמה תרמית לגילוי נזילות איתור נזילות

מצלמה תרמית לגילוי נזילות – עד כמה היא מדויקת?

נכון להיום, הטכנולוגיה של מצלמה תרמית לגילוי נזילות, הינה הטכנולוגיה המתקדמת ביותר עבור איתור נזילות. קיים שוני בין מצלמה אחת לאחרת, כאשר ישנן מצלמות אשר מספקות נתונים מדויקים יותר ומרובים יותר ממצלמות אחרות. צילום תרמי מתבצע על ידי מומחים לאיתור נזילות מתחום האינסטלציה. כאשר ישנה נזילה חשוב לאתרה בהקדם האפשרי כדי למנוע נזק לקריות, לצנרת או לריצוף ולמנוע בזבוז מים. חברת איתור נזילות מספקת שירותי איתור נזילות במצלמה טרמית שמאפשר התבוננות מדויקת בנעשה בצנרת הבית.

שאלות ותשובות

המצלמות המשמשות את אנשי המקצוע לאיתור נזילות אשר קיימות היום בשוק, הן מאוד אמינות ומאפשרות התבוננות בהמון נתונים שונים –טמפרטורה, רמת רטיבות ועוד דברים אשר מתרחשים בעת נזילה בתוך הקירות. על ידי הנתונים וניתוחם, ניתן להגיע לרמת דיוק מאוד גבוהה של מיקום הנזילה. כאשר זה מבוצע על ידי איש מקצוע רמת האמינות של המצלה היא 100%.

לא כל נזילה שמתרחשת בביתנו או במשרדנו, מחייבת שימוש בטכנולוגיה של צילום תרמי. לעתים קורה שישנן נזילות שניתן לאבחן מאוד בקלות, ולדעת את מיקומן המדויק אך ורק על ידי התבוננות של איש מקצוע בעל ניסיון.

אם אינך מתכוון לפתח קריירה בתחום האינסטלציה, רכישת מצלמה תרמית לאיתור נזילות היא מיותרת לחלוטין. מצלמה תרמית היא ציוד של בעלי מקצוע ואינסטלטורים ואינה נועדה לשימוש פרטי. מחירה של מצלמה כזו יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים, כמובן שזה תלוי בסוגה של המצלמה ובפונקציונאליות שלה. צילום תרמי נועד להתבצע על ידי אינסטלטור המתמחה באיתור נזילות ולא על ידי אדם פרטי שיש לו נזילה בבית.

נזילת מים זהו מצב שמומלץ לטפל בו באופן מיידי כאשר הוא מתגלה ולא לחכות עמו ולגרור את הטיפול בו, זאת מכיוון שהנזק מתעבה וגדל ככל שהזמן עובר והנזילה אינה מטופלת. ניתן לדעת שישנה נזילה כאשר יש עובש בקירות שלא ידועה הסיבה אליו, כאשר חשבון המים גדול ביחס למה שאנו מורגלים אליו או כאשר אנו רואים מים במקומות שלא אמורים להיות בהם מים. צילום תרמי מאפשר איתור מהיר של נזילה הסמויה מהעין ולמנוע נזק עתידי.

איתור נזילה על ידי צילום תרמי נועד בדיוק למקרים בהם המים מחלחלים לקירות ולא ניתן להבין רק ממראה עיניים מהיכן הם מגיעים. על ידי מצלמה תרמית ניתן להתרשם ממצב הקיר מהאזורים הנגועים יותר ופחות ולהגיע לדיו מרבי של איתור הנזילה.