רטיבות בקיר פנימי

מזהים רטיבות בקיר פנימי? חשוב להתגבר על הבעיה מהר ככל הניתן ולמנוע פגיעות רבות של חדירת נוזלים לפנים קירות הדירה או הבניין שלכם!

לא מעט אנשים כיום מתמודדים עם רטיבות בקיר פנימי בגין מספר סיבות אפשריות. לפני שניגע בכל הגורמים של רטיבות בקיר פנימי ודרכי ההתמודדות עימם, חשוב שתכירו את כל הנזקים שעלולים להיגרם לקירות הפנימיים של דירתכם בפרט, ולכל יסודות הבניין בכלל עקב רטיבות מתמשכת. אנשים רבים לא מודעים לנזקים האדירים שחדירת נוזלים לפנים הקירות עלולים לייצר ולכן בוחרים להתעלם. לכן, חשוב להדגיש ולומר כי מעבר ללחות תמידית בקירות או אף טפטופים מידי פעם, חדירתם של מין לקירות הפנימיים של הדירה בפרט והבניין בכלל עלולים לפגוע בכל יציבותו של הבניין. המין שחודרים לפנים הקירות מחלחלים אט אט לבסיסי הבניין ופוגעים באופן ישיר ביסודות הבניין. חומרי הבניין אינם עמידים בפני רטיבות מתמשכת שעלולה לגרום לפגיעה בברזל המשולב בבניין ואף להתפוררות החומרים העמידים והחזקים ביותר ביסודותיו. רטיבות תמידית המגיעה עד ליסודות הבניין עתידה לערער את כל יציבות הבניין ולפגוע ישירות ברמת הבטיחות שלו, מה שאתם וודאי לא רוצים שיקרה בבניין שלכם. לכן, חשוב לייחס חשיבות רבה לרטיבויות שונות בקירות דירתכם, בין אם מדובר ברטיבות בקיר פנימי ובין אם מדובר ברטיבות בקיר חיצוני. טיפול מהיר בבעיה עתיד למנוע פגיעות נרחבות שעלולות לגרום לבלאי מהיר של כל הבניין שלכם, לנשירת אריחים וכמובן לערעור יציבותו לאורך שנים.

הכירו את כל הסיבות בגינן רבים מתמודדים עם רטיבות בקיר פנימי – חדירת מי הגשמים ונזילות ממערכות אינסטלציה חבויות

אז מהן הסיבות השכיחות ביותר בגינן ישנה רטיבות בקיר פנימי או רטיבות בתקרה רטיבות בקיר חיצוני אתם שואלים? ישנן שתי סיבות מרכזיות. הסיבה הראשונה היא חדירתם של מי הגשמים לגג הבניין ולקירותיו החיצוניים. אנשים רבים לא מודעים לעובדה שבדומה לגגות הבניין שחייבים לעבור עבודות איטום כל מספר שנים, גם הקירות החיצוניים של הבניין חייבים לעבור עבודות איטום דומות. איטום קירות הבניין החיצוניים יבטיח לכם ביניין מוגן מפני כל תנאי מזג האוויר, לרבות מי הגשמים בעונת החורף וכן השמש היוקדת בעונת הקיץ החמה. בניינים שאינם אטומים חשופים לכל נזקי מזג האוויר וכן לשינויי טמפרטורה קיצוניים. אז אם גם אתם לא מקפידים לאטום את הקירות החיצוניים של הבניין שלכם מידי כמה שנים, חשוב לעשות זאת כמה שיותר מהר בכדי למנוע את חדירתם של מי הגשמים וחלחולם עד לבסיסי הבניין וכן את הפגיעה של השמש היוקדת שיכולה לגרום להתפוררות של חומרי הבניין החזקים והעמידים ביותר. הסיבה השנייה בגינה רבים מתמודדים עם רטיבות בקיר פנימי או רטיבות בתקרה היא פיצוץ במערכות צנרת פנימיות וחבויות. כידוע, כל דירות המגורים בישראל כוללות תשתיות חשמל ואינסטלציה בפנים קירות הדירה. לא אחת קורה שהתשתיות הפנימיות מתבלות, מה שגורם לנזילה פנימית בתוך הקירות ויוצר רטיבות בקיר פנימי. בעיה זו מצריכה מכל בעל מקצוע להשלים הליך מדויק של איתור רטיבות במגוון שיטות שונות. הליך איתור נזילות עבר לא מעט שינויים ושיפורים בשנים האחרונות שכדאי שתכירו.

כל השיטות החדשות והמתקדמות ביותר לאיתור נזילות תוך זמן קצר וללא חשיפה נרחבת של מערכות אינסטלציה בקירות דירתכם

עד לפני מספר שנים כל רטיבות בקיר פנימי הנגרמת כתוצאה של נזילות פנימיות הצריכו מאנשי המקצוע להשלים את הליך איתור נזילות בעזרת חשיפה נרחבת של תשתיות האינסטלציה הפנים הקירות. הליך זה של איתור נזילות הצריך מאנשי המקצוע להתמודד עם שבירת קירות רבים ועבודה קשה ומייגעת וכן עם בעלי הדירה להתמודד עם עבודה מורכבת ופגיעה לא קטנה בקירות הדירה. הדרך הבלעדית להשלים איתור נזילות בקירות פנימיים הייתה חשיפה נרחבת, אך כיום המצב שונה בתכלית. אם גם אתם מתמודדים עם רטיבות בקיר פנימי, אל לכם לחשוש מפגיעה נרחבת בקירות דירתכם ועבודה ארוכה ומייגעת, כיום ישנן שיטות איתור נזילות יעילות, מהירות וטכנולוגיות ללא כל צורך בפגיעה בקירות דירתכם. הליכי איתו נזילות או רטיבות בקיר פנימי בעזרת השיטות החדשות והטכנולוגיות מאפשרות לכל איש מקצוע מיומן בתחום לדעת בדיוק מהיכן נובעת הנזילה ללא כל צורך בנגיעה בקירות הדירה. המערכות המתקדמות הקיימות כיום חוסכות לא מעט זמן עבודה, הופכות אותה לפשוטה יותר ומאפשרות לכל דורש לשלם על תיקון נזילות פנימיות מחירים זולים בעשרות אחוזים מאלה שנדרשו לשלם בעבר טרם השימוש בשיטות המתקדמות להשלמת איתור רטיבות.

מערכת גז מתקדמת מסייעת לרבים לאתר נזילות תוך מספר דקות

אז אם גם אתם מבחינים בנזילות או רטיבות בקיר פנימי, רטיבות בתקרה, רטיבות בקיר ועוד, חשוב שתכירו את שלוש השיטות המתקדמות והיעילות ביותר להשלמת הליך איתור נזילות או רטיבות בקיר פנימי. השיטה הראשונה היא שימוש במערכת גז מתקדמת המאפשרת לכל בעל מקצוע מנוסה בתחום להצביע על נקודה מדויקת של מקור הנזילה. חשוב להדגיש כבר בפתיחת הדברים כי הגז שנעשה בו שימוש הוא גז ידידותי לסביבה כך שאינו פוגע בבריאותם של הגרים בדירה או באיכות הסביבה כלל. בעזרת מערכת מתקדמת זו ניתן להזרים גז לעומק מערכות האינסטלציה הפנימיות בדירה כך שהגז יתפשט באופן שווה בכל החלל פרט למקום אחד. במקום אחד ניתן יהיה לזהות ריכוז גבוה במיוחד של הגז הטבעי, מה שמעיד על מקור הנזילה. איש מקצוע מיומן המכיר היטב את השימוש במערכת ידע לזהות את מקור הזילה או רטיבות בקיר פנימי בעזרת ריכוז גבוה של גז כך שהוא יכול לפתוח באופן נקודתי את הקיר באזור של הנזילה ולטפל בבעיה ללא צורך בפגיעה נרחבת בכל קירות הדירה באזור.

מצלמה תרמית וגלאי לחות אף הם יסייעו באיתור מוצלח וממוקד ללא צורך בפגיעה בקירות הדירה

השיטה השנייה בעזרתה אנשי מקצוע רבים מצליחים להשלים את הליך איתור מזילות, רטיבות בקיר פנימי, רטיבות בתקרה או רטיבות בקיר בקלות וללא כל צורך בפגיעה בקירות הדירה היא בעזרת מערכת מצלמה תרמית חדשנית. בעזרת מצלמה תרמית מתקדמת, אנשי מקצוע רבים בתחום מצליחים לאתר את מקור הנזילה על ידי השוואת טמפרטורה. המצלמה התרמית המוחדרת למערכות האינסטלציה בדירה מאפשרת להצביע על המקור המדויק של הנזילה כך שגם שיטה זו תחסוך לכם לא מעט מאמץ, זמן וכסף. בעיית רטיבות בקיר פנימי תפטר תוך מספר דקות בודדות. השיטה השלישית והפשוטה ביותר כוללת גלאי לחות רגיש במיוחד שיודע לזהות את הנקודה הרטובה ביותר בקיר. ברוב המקרים, הנקודה הרטובה ביותר מעידה על קרבה למקור הנזילה מה שיחסוך הליל איתור נזילות או רטיבות בקיר פנימי בעזרת חשיפת מערכות אינסטלציה רבות. אז אם גם אתם מתמודדים עם רטיבות בקיר פנימי, אל תהססו לפתור את הבעיה. מעבר לפגיעות הקשות שצוינו מעלה, רטיבות בקיר פנימי עלולה לגרום להופעתו של העובש. בקירות דירתכם. מעבר לעובדה שהעובש אינו אסתטי במיוחד, הוא אף עלול לגרום לריחות לא נעימים, פגיעה קשה באיכות האוויר, תחושת מחנק תמידית ואף הרס של לא מעט פרטי ריהוט בדירה.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן