מה עושים כשיש רטיבות ברצפה? כל המידע במאמר אחד!

drop 15

ללא ספק אחד המפגעים המטרידים ביותר אשר יכולים להיות בבית שלנו, הוא מצב בו אנו שמים לב לקיומה של רטיבות ברצפה, הרטיבות יכולה להיות מאסיבית כמו שלולית של ממש אשר עומדת ואינה גדלה או קטנה באופן קיצוני, או ממש כתמי עובש ברצפה המעידים על רטיבות גדולה יותר מתחת לקרקע. מהרגע בו מתגלה הרטיבות יש לפעול כדי לפתור אותה במהירות המרבית – כאשר תחילה חשוב לאתר את הסיבה והמיקום המדויק שאחראי לנזילת המים ולאחר מכן לפתור את הבעיה באופן היעיל ביותר. חברת איתור נזילות מספקת שירותי איתור נזילות ושירותי אינסטלציה מתקדמים לפתירת בעיוות של סתימות, נזילות או רטיבות ברצפה.

שירותי טיפול בבעיית רטיבות ברצפה

כפי שנאמר, רטיבות ברצפה יכולה להיגרם מסיבות רבות הקשורות בבעיות בצנרת התת קרקעית. בכדי להימנע מכך חשוב מאוד לבצע בדיקת תקינות של מערכת האינסטלציה מידי תקופה. חברת איתור נזילות מבצעת עבודות של איתור ותיקון של סוגים שונים של רטיבות בקירות וברצפה. רטיבות קפילארית היא ללא ספק הסוג הנפוץ ביותר של רטיבות אשר קיים. לפני הכל יש צורך בבחינה של הרטיבות על ידי בדיקת רטיבות – מה מידתה ועד כמה היא חמורה. בדיקה נוספת אשר חשוב לבצע על ידי אנשי מקצוע היא בדיקת לחץ מים בבית – בדיקה זו יכולה לשפוך הרבה אור על מה שמתרחש מתחת לפני השטח ומה הגורם לרטיבות.

טיפול בבעיית רטיבות ברצפה איתור נזילות
מהי רטיבות קפילארית איתור נזילות

מהי רטיבות קפילארית?

רטיבות קפילארית זו רטיבות מאוד נפוצה בבתים, אנחנו מכירים אותה כאשר יש סימני רטיבות ברצפה אשר מטפסים על הקירות הנמוכים מעל הפאנלים. מצב כזה נגרם מכמה סיבות, אך ראשית בכדי לאתר את הסיבה יש צורך להזמין אינסטלטור מקצועי אשר מתמחה באיתור נזילות, בכדי שיאבחן את סוג הנזילה ואת סיבתה וכמובן יציע פתרונות יעילים וטובים להיפתר מהרטיבות וכמובן למנוע את הגעתה שוב. יש להבין שסוג רטיבות זה מעיד על בעיה חמורה יותר אשר נמצאת מתחת לפני השטח, אמנם הרטיבות נראית קלה אך היא אך ורק "קצה הקרחון" של הבעיה אשר נמצאת בצנרת וחשוב לפתור אותה מהשורש.

כיצד מתבצעת בדיקת רטיבות?

כיום ניתן לבצע בדיקות רטיבות ואיתור רטיבות בדרכים לא פולשניות ומאוד אמינות ועל ידי מכשור וציוד טכנולוגי מתקדם אשר יכולים לספק לאנשי המקצוע מידע מדויק על מה מתרחש מתחת לפני השטח ואף על המיקום המדויק של הנזילה. רטיבות ברצפה איננה בהכרח תוצאה של נזילה של אחד הצינורות, היא יכולה להתרחש מסיבות רבות אחרות וככל שתקדימו לגלות מה הסיבה לרטיבות כך תמנעו נזק מצטבר לבטון, לקירות ולרצפה של הבית שלכם. ניתן לבצע בדיקת רטיבות על ידי אינסטלטור מקצועי אשר מתמחה באיתור נזילות.

כיצד מתבצעת בדיקת רטיבות איתור נזילות
מדוע חשוב לבצע בדיקת לחץ מים בבית איתור נזילות

מדוע חשוב לבצע בדיקת לחץ מים בבית?

בדיקת לחץ מים בבית היא למעשה בדיקה אשר משקפת מידע רב על מה שמתחולל מתחת לפני השטח במערכת האינסטלציה. על ידי בדיקת לחץ מים, ניתן לאתר בעיות אשר עלולות לגרום לפיצוצים בצינורות או למצוא מקומות בהם יש סתימות או מעברים קשים של המים בתוך מערכת האינסטלציה. פעמים רבות בדיקה של לחץ מים יכולה למנוע מצב של רטיבות ברצפה או רטיבות בקיר ולמנוע מצב של לחץ רב על אזורים במערכת האינסטלציה שעלול להביא לפיצוצי צינורות.

לסיכום

אם כן, כאשר מתחילה להיווצר אצלכם רטיבות ברצפה חשוב מאוד להזמין באופן מיידי איש מקצוע אשר יאתר את מקור הבעיה עוד טרם הרטיבות תטפס אל הקירות. קחו בחשבון שכאשר אתם רואים את הרטיבות המצב הוא כבר חמור מאוד ואין אפשרות לדחייה של טיפול מקצועי. חברת איתור נזילות מספקת שירותי איתור נזילות ורטיבות ברצפה ושירותי תיקון יעילים אשר מונעים חזרה של בעיה שוב ושוב. ככל שתקדימו לטפל בבעיה כך תוכלו למנוע נזק אפשרי לקירות הבית, לרצפות ואף לבטון.

שאלות ותשובות - רטיבות ברצפה

רטיבות קפילארית יכולה להתרחש מכמה סיבות, כמובן שמדובר במים אשר לא מוצאים את דרכם החוצה ונכנסים אל הקיר. רטיבות ברצפה מסוג זה חודרת ממש לתאים עמוקים מאוד של הבית. חשוב מאוד לעצור רטיבות מסוג זה ברגע הראשון שהיא מתעוררת ולאתר את מוקד הבעיה בהקדם בכדי למנוע נזק מתמשך לבטון של הבית. ניתן לבצע בדיקות תקופתיות של לחץ מים בבית אשר בהחלט יכולות להעיד על הימצאותה של רטיבות אשר עדיין לא נראית כלפי חוץ ולמנוע את הגעתה הממשמשת ובאה.

לחץ מים הוא אחד הדברים החשובים במערכת האינסטלציה. על ידי בדיקת לחץ מים אפשר להסיק מסקנות רבות על מה שמתרחש בצנרת. לחץ מים נמוך מאוד יכלה לעיד על קיומה של סתימה באזור מסוים במערכת האינסטלציה, לחץ מים גבוה שלמרות קיומו המים שבסופו של דבר יוצאים מהברז הם מעטים, יכול להעיד על נזילה שקיימת באחד הצינורות. לאחר בדיקת לחץ המים איש המקצוע יכול להסיק מסקנות רבות על תקינותה של מערכת האינסטלציה שלכם ולהמשיך בבדיקות היכן שנראה כי יש צורך בכך.

בכדי להבין את הסיבה לקיומם של מים על הקירות – בין אם קירות עליונים ובין אם קירות בתחתית הבית, היכן שממוקמים הפאנלים, יש צורך בהזמנת שירות של איתור נזילות על ידי אינסטלטור מקצועי המתמחה באיתור נזילות ונזקי רטיבות. לעתים בעיה של רטיבות איננה תוצאה ישירה של פיצוץ בצינור או נזילה, אלא נגרמת בשל חוסר יכולת של המים למצוא את דרכם החוצה.

בדיקה שגרתית תקופתית של מערכת האינסטלציה מאוד מומלצת! על ידי בדיקה כזו תוכלו למנוע נזק ולהקדים תרופה למכה. יש להבין כי מערכות אינסטלציה וגם החדשות ביותר נשחקות עם הזמן ובכדי לשמור עליהן, חשוב לבצע בדיקת תקינות ואף לבצע טיפולים משמרים. ההמלצה הגסה היא להזמין אינסטלטור מקצועי מידי שנה לבצע בדיקת לחץ מים ובדיקת רטיבות בקירות.

רטיבות קפילארית – כזו המופיעה בקירות התחתונים של הבית מצריכה הזמנת שירותי אינסטלטור, כמובן שניתן לנקות את האזור בעזרת מטלית לחה וחומר חיטוי כדוגמת אקונומיקה, אך זה רחוק מלהוות פתרון ממשי לבעיה של הרטיבות.