רטיבות בתקרה – איך מתמודדים עם הבעיה?

drop 15

בעיה של רטיבות בתקרת הבית ידועה בעיקר לאנשים אשר מתגוררים בקומה העליונה בבניין משותף, יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם ניתן להיווכח לקיומה של רטיבות בתקרה דווקא בדירות אשר נמצאות בקומה הנמוכה או בבתים פרטיים. בעיה של רטיבות מסוג זה מתרחשת בכמה מקרים: המקרה הראשון הוא כאשר ישנו גג אשר אינו אטום והמים דולפים ואט אט מחלחלים גם לתקרה. המקרה השני הוא כאשר ישנה נזילה או פיצוץ של צינור במערכת האינסטלציה של הבית מעלינו אשר מובילה למצב בו המים מחלחלים והתקרה מקבלת רטיבות ועובש. מצב נוסף, הוא כאשר החדר אינו מאוורר מספיק ורמת הלחות בו גבוהה מאוד ומביאה לכך שנוצרים רטיבות בתקרה ועובש על הקירות – את המקרה השלישי אנו בעיקר מכירים מחדרי האמבטיה שלנו. ההמלצה של חברת איתור נזילות – חברה המתמחה באיתור נזילות וטיפול במערכות אינסטלציה, הינה להזמין איש מקצוע בהקדם האפשרי כדי למנוע נזק מתמשך. איתור נזילה, איתור מקור רטיבות בתקרה או רטיבות ברצפה, צינור תקול או איטום חורים בגג ניתן לעשות על ידי אנשי מקצוע בתוך זמן קצר ולקבל את הפתרון המהיר והיעיל ביותר עבור אותה בעיה. איתור נזילות מתאפשר על די איש מקצוע בלבד.

רטיבות בתקרה –שירות לטיפול בבעיות הנפוצות והמוכרות

רטיבות בתקרה, כאמור, הינה בעיה מאוד מוכרת, בעיקר כאשר אתם מתגוררים בקומה העליונה וישנו גג שממנו דולפים המים ומחלחלים אל תקרת ביתכם. עם זאת, קיימים מקרים רבים אחרים אשר מאוד נפוצים בהם: רטיבות בתקרה מהשכן, רטיבות בתקרה באמבטיה  – שני המקרים הללו בהחלט נחשבים לנפוצים ביותר כאשר ישנה רטיבות בתקרה. חברת איתור נזילות יכולה בקלות לזהות את מקור בעיית הרטיבות בתקרה של הבית שלכם, הסיבה לנוכחותה וכמובן במתן פתרון ובביצוע תיקון רטיבות בתקרה במידת הצורך.

רטיבות בתקרה איתור נזילות
רטיבות בתקרה מהשכן איתור נזילות

רטיבות בתקרה מהשכן – מתי זה קורה?

רטיבות בתקרה מהשכן איננה מתרחשת ביום אחד ודרוש זמן מה עד אשר תקרתכם תתמלא עובש. כאשר אתם רואים כי התקרה שלכם מקבלת בתוך מספר שעות קצר שכבה של רטיבות ואינכם נמצאים בקומה העליונה, סביר כי הבעיה דווקא אצל השכן שלכם מלמעלה ולא אצלכם. הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לעדכן את השכן שלכם בקיומה של הרטיבות ולהזמין איש מקצוע לצורך איתור רטיבות ומקורה. רטיבות בתקרה מסוג זה יכולה להיפתר על ידי ניקוי התקרה עם סמרטוט לח וכמובן טיפול בנזילה אצל השכן מלמעלה.

רטיבות בתקרה באמבטיה – מי לא מכיר זאת

כמעט ואין אדם אשר לא נתקל במצב בו ישנה רטיבות בתקרה באמבטיה בבית שלו, רטיבות בתקרה מסוג זה נגרמת ברוב המקרים מהסיבה הפשוטה שבה חדר האמבטיה – החדר הסופג את כמות הלחות הגדולה ביותר, אינו מאוורר כראוי. בכדי למנוע מצב בו ישנה רטיבות באמבטיה, ניתן לאוורר את החדר מייד לארח השימוש בו ואף להשאיר תנור חימום עד אשר הלחות מתפוגגת לאחר כל מקלחת. כמובן שאם הלחות הינה בעיה החוזרת על עצמה ואף מחמירה, מומלץ לבדוק בעזרת איש מקצוע כי אין בעיה עמוקה יותר הסמויה מן העין כמו נזילה פנימית.

רטיבות בתקרה באמבטיה איתור נזילות
תיקון רטיבות בתקרה איתור נזילות

תיקון רטיבות בתקרה - זה יכול להסתיים בקלות

אם יש לכם רטיבות בתקרה ואתם לא מחכים למצב בו הרטיבות תשנה צבעים ותהפוך לשכבת עובש עבותה, ניתן לפתור זאת במהרה. חברת איתור נזילות מציעה שירות של איתור נזילות במקרים בהם הנזילה סמויה מהעין וגורמת למים לחלחל לקירות ולתקרה ולהביאם למצב שהם מכוסים בעובש ורטיבות. תיקון רטיבות בתקרה מתבצע על ידי אנשי מקצוע וחברות אינסטלציה מובילות.

שאלות ותשובות

בכדי להבין את הסיבה לכך שנוצרה שכבת עובד בחדר השינה יש להזמין איש מקצוע מתחום האינסטלציה. שכבת עובש שר נוצרת בתוך ימים ספורים או שעות מעטות היא לרוב תוצאה של נזילה כלשהי אשר ככל הנראה סמויה מהעין ויש לאתרה באמצעות ציוד משוכלל יותר כגון מצלמה תרמית לאיתור נזילות.

במידה וקירות המקלחת שלכם סובלים מרטיבות חוזרת ונשנית, יתכן כי ישנה נזילה באחד הצינורות או לחילופין יתכן כי אינכם מאווררים את החדר מספיק. כדי להימנע מכך עליכם להדליק תנור חימום בתום או במהלך המקלחת, ולפתוח את החלונות והדלת בסיומה של המקלחת.

אם אתם חושדים שישנה רטיבות בקירות של הבית שלכם שאינה קשורה כם אלא בצינור תקול אצל השכן מלמעלה, הזמינו איש מקצוע שיבחן את החשד שלכם.

במידה וישנה רטיבות על הקירות שהולכת ומתגברת במהירות, סביר כי ישנו פיצוץ מאחד הצינורות, אל תמתינו עם זה אפילו לא רגע אחד והזמינו במהרה איש מקצוע שיחסוך לכם הרבה נזק מהקירות והרבה שקלים מחשבון המים.

היה ונתקלתם ברטיבות באחד מקירות ביתכם או בכמה מהם, נסו תחילה לנקות את הרטיבות בעזרת מטלית לחה הספוגה בחומר מחטא. אתם מייד תבחינו כי הרטיבות נעלמת, החומר מחטא גם ימנע את היווצרותה שנית. לאחר מכן, דאגו לאוורר את החדר ולשמור על רמת לחות נמוכה. במידה וביצעתם את כל הפעולות הללו ובעיית הרטיבות עדיין חוזרת פעם אחר פעם, ככל הנראה מדובר במצב בו ישנם מים אשר מחלחלים לקירות שלכם ויש להזמין איש מקצוע בהקדם.