כל המידע על תיקון נזילה בצינור מים

drop 15

אחת המפגעים המוכרים ביותר בעולם האינסטלציה הוא נזילה. נזילה זה מצב בו חלק מסוים במערכת האינסטלציה פגוע ואיננו מעביר את המים כראוי אל יעדם, כלומר המים בדרכם אל היעד ניתזים מבעד לחריצים בצינור. הבעיה המרכזית במצב בו יש נזילה הוא איננו דווקא מצב כמו פיצוץ בצינור, שכן, במקר של פיצוץ בצינור מייד מבינים ורואים שיש בעיה והבית מוצץ לעתים בהרבה מים. כאשר ישנה נזילה איטית, לעתים נבחין בה רק לאחר שהנזק שהמים יגרמו לקירות ולמערכת האינסטלציה יהיה כבר קשה יותר. תיקון נזילה בצינור מים דורש טיפול מיידי! ברגע שהבנתם שמים נוזלים, אל תחכו אפילו דקה ומייד מומלץ להתקשר ולהזמין שירות של אינסטלטור מקצועי. חברת איתור נזילות מספקת שירותי איתור נזילות וכמו כן שירות של תיקון נזילה בצינור מים במקרה חירום. ניתן לבצע איתור נזילות ללא כל פגיעה בקירות או בריצוף של הבית ועל כך נרחיב בהמשך מאמר זה.

אילו שירותים נלווים לשירות של תיקון נזילה בצינור מים?

חברת איתור נזילות מספקת מגוון שירותים מתחום האינסטלציה. בין השירותים שהחברה מספקת ניתן לקבל את השירותים הבאים: שירותי תיקון נזילה הכוללים – שירות של תיקון נזילה בצינור מים, שירות של תיקון נזילה בצינור ביוב משותף וכמו כן שירותי תיקון נזילה בדוד שמש, תיקון נזילה בגג רעפים ועוד. ברוב המקרים הללו הנזילה לא תהיה מורגשת באופן מיידי אלא רק לאחר תקופה, הדרך לדעת שאכן יש נזילה היא לשים לב אם יש עובש בקירות מסוימים, אם עולים ריחות של רטיבות שלא ברור מה מקורם ודרך נוספת להבחין בבעיות שיש בצנרת כמו נזילה היא על ידי מעקב אחר חשבון המים – אם חשבון המים גבוה מאוד ביחס לממוצע הדו חודשי שלכם, יתכן כי ישנה נזילה באחד הצינורות של הבית שלכם.

תיקון נזילה בצינור מים איתור נזילות
שירותי תיקון נזילה איתור נזילות

מה כוללים שירותי תיקון נזילה?

שירותי תיקון נזילה חייבים להגיע יחד עם שירותי איתור נזילה. ברוב המקרים איתור הנזילה יצריך מקצועיות אפילו רבה יותר מאשר תיקונה. ככל שמשימת איתור הנזילה תיעשה בצורה יותר מדויקת, כך ניתן יהיה לתקן את הנזילה באופן יעיל יותר וללא פגיעה מיותרת בצריחים של הבית או בקירות בהם עוברים הצינורות. כיום, ישנם אמצעים טכנולוגים מתקדמים מאוד לאיתור נזילות, הציוד המצוין הזה בו מחזיקים בעלי המקצוע מאפשר להם לדעת כמעט במאת האחוזים מה מתרחש בתוך מערכת האינסטלציה, וזאת ללא כל צורך בחדירה פיזית אליה אלא אך ורק התבוננות במסך. ורק אחרי הבדיקה הזו, הם ניגשים למלכת תיקון נזילה בצינור מים או פתיחת סתימה עבורה הוזמנו.

שירותי תיקון נזילה בצינור ביוב משותף

כפי שציינו בתחילת מאמר זה, לעתים קרובות לא קל לאתר את מיקומה המדויק של הנזילה ובכלל לעתים בכלל אין סימן ברור שקיימת אחת כזו. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בנזילה בצינור משותף, שכן, בצינור משותף הקושי להבחין שיש שינוי בחשבונות המים הוא גדול יותר. בכל זאת, אם מתעורר חשד כי קיימת איזושהי בעיה ושיש צורך בשירות של תיקון נזילה בצינור מים, מוטב להזמין איש מקצוע ולוודא שמערכת האינסטלציה תקינה. תיקון נזילה בצינור ביוב משותף יכול למנוע נזק גדול יותר בעתיד.

שירותי תיקון נזילה בצינור ביוב איתור נזילות
שירותי תיקון נזילה בדוד שמש איתור נזילות

שירותי תיקון נזילה בדוד שמש

באופן שאינו דומה לבעיה הדורשת תיקון נזילה בצינור מים אשר עובר בתוך הבית וניתן להבחין בשינויים אשר חלים או במים החודרים את הריצפה או הקירות, כשמדובר בנזילה בדוד שמש בהחלט קשה להבחין בה ללא בדיקה מיוחדת. ברוב המקרים בהם קיימת נזילה בדוד שמש, בעלי אותו בית מבחינים בה בעקבות קבלת חשבונות מים גבוהים מהרגיל. תיקון נזילה בדוד שמש חשוב לבצע אך ורק על ידי אינסטלטור מוסמך ומקצועי שר מתמחה בתיקון נזילות ובפרט בתיקון נזילות בדודי שמש.

לסיכום

אם כן, שני השלבים של תיקון נזילה בצינור מים הינם: איתור מיקומה המדויק של הנזילה ותיקון שלה. חשוב לבצע את התיקון בעזרת אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון בתחום של נזילות. חברת איתור נזילות תשמח לספק עבורכם ייעוץ ושירות מקצועי בכל נושא של נזילות.

שאלות ותשובות

בהחלט יתכן ואף סביר מאוד להניח שישנה נזילה באחד הצינורות בבית, בניאגרה או אפילו בדוד שמש. בכל מקרה בו מתעורר אצלכם חשד ותחושה שחשבון המים חורג מהרגליו באופן קיצוני, מומלץ מאוד להזמין אינסטלטור אשר מתמחה באיתור נזילות ותיקון נזילה בצינור מים בכדי לבדוק את מערכת האינסטלציה כולה, לאבחן היכן הבעיה ולתקן את הנזילה.

כאשר נכנסים לבית מים ממקור לא ידוע, חשוב להזמין באופן מיידי איש מקצוע, כלל שתקדימו לאתר את הבעיה כך תימנעו נזק שעלול להיגרם לריהוט שלכם ולביתכם במקרה של הצפה. ברוב המקרים מדובר בפיצוץ בצינור תת קרקעי וחשוב לבצע תיקון נזילה בצינור מים סמוך ככל הניתן למועד פיצוץ הצינור.

בדיקה של חשד לנזילה בדוד שמש שמורה אך ורק לאנשי מקצוע – אינסטלטורים מקצועיים. נזילה בדוד שמש בדרך כלל מרגישים כאשר חשבונות המים מנופחים ואין שום סיבה שנראית לעין שזה יהיה מצבם של חשבונות המים. הדבר החשוב ביותר הוא לא להישאר שאננים למצב זה ומייד להזמין חברה של תיקון נזילות בצינור מים.

מוטב להמשיך ולברר מה מהות הבעיה וכיצד ניתן לטפל בה עם אותו איש מקצוע אשר דיווח על הנזילה. במקרים רבים כאשר יש נזילה בצינור מים משותף יש צורך באיתור הנזילה טרם מתחילים לבצע תיקון, איתור נזילות דורש מומחיות וציוד ייחודי אשר מאפשר לדעת מה מתרחש מתחת לפני השטח. המידע למיקומה של הנזילה חשוב מאוד מפני שעל פי המיקום יחליט איש המקצוע שלכם כיצד לפנות לבעיה והאם יש צורך בפגיעה בריצוף או בחלק אחר בבית או בבניין המשותף.

נזילה נגרמת ברוב המקרים בשל שחיקה של מערכת האינסטלציה או בשל חלקים שיש לחדש – הדרך היחידה להפחית את הסיכוי לנזילות היא הזמנת איש מקצוע לביקורת תקופתית של מערכת האינסטלציה כולה.