תיקון נזילה

כל הסיבות מדוע לא כדאי לדחות תיקון נזילה לעולם

כולנו נתקלנו פעם בחיינו בנזילה בבית שלנו, בין אם מדובר בנזילה שנגרמה עקב פיצוץ של אחד מהצינורות ובין אם מדובר בנזילה שמקורה בחור בגג הרעפים, התוצאות הן לא נעימות ואף עלולות לגרום לנזק כבד לרכוש שלנו או לבית עצמו. אחד הגורמים העיקריים לכך שאנשים דוחים תיקון נזילה בבית שלהם הוא שמקור הנזילה אינו ברור ואף לעתים קשה לזהות שאכן קיימת נזילה, שכן אין כל סימן מזהה וממשי לכך, אלא רק לאחר תקופה מסוימת בה הקירות מתמלאים עובש או יש מים במקומות מסוימים בבית. ובכל זאת, ישנן דרכים להבחין בכך שמשהו אינו כשורה, גם כאשר הנזילה איננה בולטת לעין. במאמר זה של חברת איתור נזילות נסביר מדוע חשוב לאבחן את הבעיות כמה שיותר מהר, כיצד ניתן להבחין שמשהו איננו כשורה ושיתכן וקיימת נזילה ונסביר על תיקוני נזילות שונים. חברת איתור נזילות מספקת שירותי אינסטלציה הכוללים איתור ותיקון של נזילות באזורים שונים במערכת האינסטלציה.

אילו שירותים ניתנים על ידי חברת איתור נזילות בתחום של תיקון נזילה?

חברת איתור נזילות מספקת שירותי אינסטלציה שונים ביניהם שירותי איתור או תיקון נזילות שונות. תוכלו להיעזר בשירותי אינסטלטור מקצועיים עבור: תיקון נזילה בניאגרה, תיקון נזילה בגג רעפים, תיקון נזילות בברזים בבית וכמובן שירות של איתור נזילות שהוא למעשה השירות החשוב ביותר טרם מבצעים פעולה כלשהי הקשורה בתיקון של נזילה.

מה זה נזילה סמויה והאם יש דרך לאתר אותה לפני שהיא גורמת לנזקים כבדים?

ברוב המקרים כאשר אנו נתקלים בנזילה כלשהי בבית, אנו נבחין בכך או על ידי כך שנראה קירות שספגו את הרטיבות והתחילו אט אט לשנות את צבעם הלבן ולהעלות עובש, או על ידי שמיעה של מים המטפטפים ממקום כלשהו בבית. כאשר אחד מהמקרים שהוזכרו כאן מתרחשים אין כל בעיה, אתם מייד מזמינים איש מקצוע שמטפל בבעיה וסותם את מקור הזרימה הלא רצויה של המים, אך מה קורה כאשר הנזילה איננה נראית לעין או בולטת? מה קורה כאשר ישנה נזילה מאוד איטית של מים אשר חודרים אט אט ובהתמדה קירות או רצפות שונים בבית בשל צינור מפוצץ או כל סיבה אחרת? איך אפשר לדעת שיש לנו בעיה כאשר אנחנו למעשה לא מרגישים שום שינו או קושי באספקת המים? התשובה לכך היא תשומת לב! אתם יכולים לחיות עם נזילה קלה וקיימת גם כמה חודשים, אך לאחר החודשים הללו הנזק שתגלו שיגרם לקירות שלכם ולמערכת האינסטלציה הוא לעתים מאוד בעייתי ויצריך מכם לבצע תיקון נזילה ובנוסף תיקון של כל הנזקים להם הנזילה גרמה. אם אתם מקבלים חשבון מים יוצא דופן – יקר מהרגיל באופן מחשיד ואין לכך סיבה הגיונית כמו למשל השקיה מוגברת יותר או מילוי של בריכה חיצונית, ככל הנראה ישנה נזילה באחד מצינורות הבית. הדרך לברר זאת באופן ודאי היא כמובן על ידי הזמנת איש מקצוע שיבצע איתור נזילה בבית באזורים המועדים לפורענות.

איתור נזילות בניאגרה ובגג רעפים

הזכרנו את החשיבות של זיהוי נזילה כמה שיותר מוקדם בכדי למנוע נזקים מצטברים, כמובן שישנן נזילות שיותר קל לתפוס בזמן, אך כאשר יש נזילה בניאגרה של השירותים או בגג הרעפים לא תמיד נבחין בכך באופן מיידי ולעתים ייקח לנו אפילו פרק זמן לא מבוטל עד שנשים לב שמשהו איננו כשורה ונזמין איש מקצוע. נזילה בניאגרה לדוגמה היא מאוד מאתגרת לזיהוי, שכן, המים שנוזלים נוזלים אל תוך האסלה, כך שאיננו רואים שום רטיבות כלשהי ולעתים הנזילה היא כל כך מזערית שגם לא נשמע את המים אשר זורמים אל תוך האסלה. יחד עם זאת אם מתעורר בכם חשד לקיומה של נזילה בניאגרה ישנה דרך די פשוטה לבדוק זאת. בזמן שהאסלה הפנימית יבשה לחלוטין, הניחו ריבוע יחיד או שניים של נייר טואלט עליה, תנו לא לשהות שם כמה רגעים, אם הוא נשאר יבש ככל הנראה אין נזילה בניאגרה, אם הוא רטוב – זה הזמן להזמין אינסטלטור מקצועי שיבצע תיקון נזילה בניאגרה. נזילה בגג רעפים היא קצת קשה יותר לאיתור והדרך הנכונה ביותר היא למנוע אותה על ידי טיפול בגג הרעפים לפני עונת הגשמים. אם לא ביצעתם טיפול כזה טרם התחילו הגשמים ואתם מוצאים את עצמכם עם מים באזורים שונים בבית אשר מגיעים מהגג, הזמינו איש מקצוע באופן מידי כי זה בהחלט עלול להסתיים רע מאוד. איש מקצוע בעל ניסיון יוכל למצוא את מקור הנזילה גם ללא צורך להמתין לכך שירד גשם שוב. יחד עם זאת לעתים הדרך היחידה למצוא את המיקום המדויק של הנזילה זה על ידי המתנה לגשם ובדיקה מהיכן מחלחלים המים. תיקון נזילות בגג רעפים כולל איטום הגג ומניעת חדירת מים ממקומות מועדים לפורענות בגג.

כיצד מתבצע שירות של תיקון נזילות?

ברוב המקרים כאשר אתם מגלים שיש לכם נזילה כלשהי בבית ואתם זקוקים לשירותי תיקון נזילה, המצב כבר לא סובל דיחוי ומוכרחים להזמין אינסטלטור באופן מידי. בין אם מדובר בדליפה מהגג או בקירות שהתכסו בין לילה בעובש – המקרים הינם דחופים וככל הנראה המים נוזלים בקצב מהיר למדי והנזק במקרים הללו שנגרם כתוצאה מהנזילה מאוד מידי ועוצמתי. במקרים בהם המצב כבר חמור בדרך כלל גם איתור מקור הנזילה יהיה קל יחסית, אולם, כאשר אתם מבחינים בנזילה עוד בתחילתה כשחשבון המים החודשי גבוה מהרגיל, יתכן ואיתור הנזילה יהיה מאתגר יותר. הדרך לדעת מהיכן מגיעה הנזילה באופן מדויק היא על ידי הזמנת איש מקצוע שמתמחה באיתור נזילות. איתור נזילה ניתן לבצע באמצעות ציוד מיוחד ועזרים טכנולוגיים מתקדמים אשר מאפשרים לאינסטלטור לפענח את מה שמתרחש בתוך הצנרת ומתחת לפני השטח. הפיענוח של איש המקצוע כפוף לנתונים אשר מתקבלים ממכשיר אינפרה אדום שמספק מידע מדויק אותו יכול איש המקצוע לנתח וממנו להסיק מסקנות נחרצות על המתרחש מאחורי הקירות. היתרון בשיטת איתור נזילות זו הוא היכולת למצוא את המיקום המדויק של הנזילה וכך להימנע משבירת קירות או ריצוף מיותרת בעת ביצוע תיקון נזילה קיימת.

  • אילו סימנים מאפשרים לי לדעת שיש נזילה בבית?
    כפי שנכתב במאמר אם הנזילה איננה נראית לעיניכם, הדרך לגלות כי אכן ישנה נזילה היא על ידי מעקב אחר חשבונות המים, אם החשבון גבוה מהרגיל יתכן וישנה נזילה בבית שלכם.
  • מתי כדאי להזמין שירותי איתור נזילה?
    אם קיים חשד לקיומה של נזילה ואינכם מצליחים להבין מהיכן זולגים המים, הזמינו שירותים מקצועיים לאיתור נזיל, תיקון נזילה ומניעת נזילה בהמשך.
  • מתי אפשר לבצע תיקון נזילה לבד?
    ברוב המקרים ניסיון של תיקון נזילה בעצמכם, אם אינכם אינסטלטורים מקצועיים ועוסקים בתחום באופן מקצועי לא תניב תוצאות יעילות וככל הנראה הנזילה תחזור אחרי זמן מה.

לסיכום, בין אם אתם זקוקים לשירות של תיקון נזילה או איתור של נזילה סמויה, עשו זאת בעזרת אנשי מקצוע המתמחים בתחום של תיקון נזילה, ואל תדחו את זה אפילו לא רגע אחד נוסף. תיקון נזילה בזמן ימנע נזק רחב היקף למערכת האינסטלציה ולקריות של הבית שלכם.

שתפו את המאמר לחברים:

שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
דילוג לתוכן